Przejdź do treści

Pierwsze urodziny bloga o psychologii sportu!

pierwsze urodziny bloga mentalsteps

Ten wpis jest dla nas wyjątkowy, mamy pierwsze urodziny bloga. Wybija dokładnie rok od pierwszego wpisu na MENTALSTEPSowym blogu.  Z tej okazji małe podsumowanie tego, co do tej pory się zadziało. 

Trochę statystyk z okazji pierwszych urodzin bloga

Przez ostatni rok opublikowałyśmy 37 wpisów! 31 naszego autorstwa i 6 wpisów gościnnych. Dziękujemy za chęć współpracy Basi, Basi, Beacie i Karolinie. ?  Bardzo się cieszymy, że są osoby, które wspierają nasze działania. Szczególne podziękowania należą się również Agacie. To ona czuwa nad tym, żeby żadna literówka ani kiksy językowe nie ujrzały światła dziennego. ? 

Zgodnie przyznajemy, że patrzymy z lekkim niedowierzaniem i ogromną satysfakcją na to, co się zadziało przez ten rok. Kto by pomyślał, że będziemy publikować z taką regularnością (średnio ponad 3 wpisy na miesiąc!). Ba! I jeszcze pisanie zacznie nam sprawiać sporą przyjemność.

Co dalej?

Nie zwalniamy tempa, mamy nowe cele na kolejny rok i zabieramy się za pisanie kolejnych tekstów. Jeśli jesteś psychologiem, zawodnikiem, trenerem czy rodzicem i chcesz spróbować swoich sił w pisaniu o psychologii sportu i treningu mentalnych — zapraszamy do kontaktu.

A jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie oraz dołączenia do newslettera.


O autorkach

Małgorzata Stępniak

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu specjalizująca się w treningu mentalnym, absolwentka Uniwersytetu SWPS i studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej pracy kieruje się filozofią Sportu Pozytywnego. Prowadzi wykłady ze studentami, szkolenia i konsultacje, które wspierają zawodników, ich rodziców i trenerów. Poza obszarem sportu współpracuje z Centrum eMOCja, gdzie wspiera ludzi w żałobie. Od 2016 roku związana z branżą wellnes&spa. Lubi planowanie i tworzenie na papierze, domknięte szuflady i niezagracone przestrzenie. Życie w ruchu i nowe pomysły to jej drugie imię. Uczy się zatrzymywać – najchętniej blisko morza, w które uwielbia patrzeć.

Natalia Pawelska

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu i socjolog, absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy skupia się na wspieraniu zawodników, trenerów, rodziców młodych sportowców, a także muzyków i osób występujących na scenie. Uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 jako psycholog reprezentacji Polski. Ma na swoim koncie współprace z kadrami narodowymi, m.in. w kolarstwie torowym, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. W wolnym czasie czyta i ogląda kryminały – lubi rozwiązywać zagadki i zgłębiać mechanizmy, które kierują ludźmi. Gdyby nie wrodzona wrażliwość, zostałaby śledczą w policji.