Przejdź do treści

Zawodniku, sprawdź poziom swoich mentalnych umiejętności!

Ostatnio zastanawiałyśmy się, czy QUIZ sprawdzający poziom mentalnych umiejętności zawodników, który istnieje praktycznie od początku powstania Kart MENTALSTEPS jest zauważalny na naszej stronie. Dochodzą bowiem nas słuchy, że osoby, które mają karty i instrukcje do nich z powodzeniem korzystają z QUIZU. Ale co z resztą?

Zamiast dłużej się zastanawiać, zaczęłyśmy działać i tak powstał QUIZ w formie elektronicznej.

Czym jest QUIZ?


Stworzony przez nas QUIZ to 24 stwierdzeń dotyczących umiejętności mentalnych. Są one niezbędne, szczególnie zawodnikom sportowym. Wśród nich możemy wymienić m.in.: nastawienie, pewność siebie, umiejętność radzenia sobie ze stresem i motywację. Jeśli nie możesz się doczekać i nie potrzebujesz już więcej argumentów… I chcesz już teraz sprawdzić swój poziom mentalnych umiejętności – od razu przejdź do QUIZU.

Pamiętaj: Tylko szczere odpowiedzi mają sens, aby przystąpić do wypełniania QUIZU. Inaczej szkoda Twojego czasu!

Dla mniej zdecydowanych, w tym dla osób, które chcą wiedzieć jakie korzyści może przynieść wypełnienie QUIZU… Ale także dla tych, którzy lubią znać wszelkie technikalia, zapraszamy do dalszego czytania.

MENTALSTEPS-poziom-umiejetnosci-mentalnych

Z czego składa się QUIZ?

Quiz składa się z 24 stwierdzeń, a wśród nich znajduje się po 6 stwierdzeń w ramach każdej z umiejętności mentalnych, takich jak: nastawienie, pewność siebie, radzenie sobie ze stresem i motywacja. Każde stwierdzenie można ocenić na skali od 1 do 5. 1 oznacza „zdecydowanie się nie zgadzam”, a 5 „zdecydowanie się zgadzam”. W każdej umiejętności można maksymalnie zdobyć 30 punktów. Im więcej punktów uzyskasz, tym lepiej radzisz sobie z daną umiejętnością. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi QUIZ automatycznie podliczy Twoje punkty.

Korzyści z wzięcia udziału w QUIZIE:

– sprawdzenie poziomu swoich lub swoich podopiecznych aktualnych umiejętności mentalnych (nastawienie, motywacja, radzenie sobie ze stresem, pewność siebie),

– dla posiadaczy Kart MENTALSTEPS informacja, od której talii zacząć pracę,

– otrzymasz informację co jest Twoich mocną stroną, a nad czym warto jeszcze popracować,

– po jakimś czasie możesz do niego wrócić i sprawdzić jak zmienił się poziom Twoich umiejętności,

To ważne: Ten QUIZ nie jest to oficjalnym narzędziem psychologicznym. W celu uzyskania profesjonalnej diagnozy czy oceny psychologicznej zachęcamy do udania się do gabinetu psychologicznego.

A jeśli masz wątpliwości jak wypełnić nasz QUIZ obejrzyj przygotowaną przez nas wideo-instrukcję!


Natalia Pawelska

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu i socjolog, absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy skupia się na wspieraniu zawodników, trenerów, rodziców młodych sportowców, a także muzyków i osób występujących na scenie. Uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 jako psycholog reprezentacji Polski. Ma na swoim koncie współprace z kadrami narodowymi, m.in. w kolarstwie torowym, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. W wolnym czasie czyta i ogląda kryminały – lubi rozwiązywać zagadki i zgłębiać mechanizmy, które kierują ludźmi. Gdyby nie wrodzona wrażliwość, zostałaby śledczą w policji.