Przejdź do treści

Stara strona główna

E-book

E-book "Jak wspierać młodego sportowca? Niezbędnik rodzica"

Praktyczny e-book, który łatwo się czyta,
a zawarte w nim ćwiczenia możesz zastosować od zaraz.

Ponad 70 stron merytorycznej treści przedstawionej w atrakcyjnej formie: ankiety, praktyczne ćwiczeniami dla rodziców i dzieci, komentarze specjalistów i dorosłych zawodników.

niezbednik rodzica mentalsteps poradnik dla rodzicow
Karty Mentalsteps

Karty MENTALSTEPS

Atrakcyjna forma i przyjazna grafika sprawiają, że trening mentalny staje się dla zawodników ciekawą grą lub sposobem na spędzanie czasu. Kompaktowa forma pozwala zabrać je m.in. w podróż czy na trening.

Każda talia do 48 karty dotyczących konkretnej umiejętności. Każda zawiera cztery rodzaje kart rozwoju: wiedzy, cytatów, pytań i zadań.

Dla kogo

UMIEJĘTNOŚCI MENTALNE, KTÓRE MOŻESZ DOSKONALIĆ Z KARTAMI

Wszystko zaczęło się od talii STRES, MOTYWACJA I NASTAWIENIE. Po ciepłym przyjęciu kart w środowisku sportowym postanowiłyśmy stworzyć talię, która pomoże sportowcom zbudować wewnętrzną siłę. I tak powstała czwarta talia: PEWNOŚĆ SIEBIE.

Dołączane do zamówień instrukcje i szablony sprawiają, że praca z kartami staje się intuicyjna i prosta.

Nastawienie

DLA KOGO SĄ PRODUKTY MENTALSTEPS?

Każdy nasz produkt powstaje z myślą o środowisku sportowym i o wszystkich osobach, które są mocno zaangażowane w rozwój zawodników.

Przede wszystkim dla:

- Sportowców dla których ważny jest trening mentalny,

- Osób pracujących z zawodnikami nad przygotowaniem mentalnym - psychologów sportu, trenerów mentalnych, szkoleniowców,

- Trenerów, którzy wzbogacają trening fizyczny o aspekty mentalne.

Motywacja

PLAKAT EMOCJE

Doskonały punkt wyjścia do pracy i rozmowy o samopoczuciu, potrzebach i emocjach odczuwanych przez sportowców.

Dzięki atrakcyjnej formie graficznej plakat EMOCJE w formacie XL może być ozdobą każdego pomieszczenia. Natomiast poręczna wersja A4 wraz z tygodniową kartą pracy oraz instrukcją świetnie sprawdzi się podczas spotkań indywidualnych i na treningu.

previous arrow
next arrow

Wykorzystanie kart dla zawodników

Spraw, aby trening mentalny był ciekawym wyzwaniem.
Poniżej znajdziesz podstawowe kroki do samodzielnej pracy z kartami. Działaj elastycznie, dostosuj poniższą instrukcję do swoich możliwości czasowych. Każde nawet najmniejsze działanie jest lepsze niż jego brak.
1
Kup talię lub zestaw kart

Zacznij pracę od jednego tematu (motywacja, nastawienie, stres).

2
Wypełnij quiz

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, sięgnij do quizu poniżej.

3
Sięgnij po karty z wiedzą

Zacznij od kart z podstawową wiedzą (karty czerwone). Upewnij się, że znasz dane zagadnienie i wiesz czego dotyczy.

4
Przejdź do cytatów
Wykorzystaj cytaty jako inspiracje podczas pracy nad daną umiejętnością (karty żółte). Te, które szczególnie przypadną Ci do gustu miej “pod ręką” np. w plecaku, portfelu.
5
Odpowiadaj na pytania
Codziennie wybieraj i odpowiadaj na jedno pytanie (karty niebieskie). Spisuj odpowiedzi, niech to będzie Twoja baza wiedzy do wykorzystania w przyszłości.
6
Działaj, rozwiązuj zadania!
W miarę możliwości, najlepiej każdego dnia, sięgaj po nowe zadanie (karty zielone). Zapisuj odpowiedzi i swoje przemyślenia.

Wypełnij quiz i sprawdź od czego zacząć

Wykorzystanie kart dla psychologów i trenerów sportowych

Bądź kreatywny, karty można wykorzystywać na wiele sposobów. Kilka z nich prezentujemy poniżej, ale tak naprawdę możliwości ich wykorzystania wydają się nieograniczone.

Zajęcia grupowe i indywidualne

Karty można wykorzystać podczas zajęć grupowych lub indywidualnych. Na treningach (przed rozpoczęciem, w trakcie bądź na zakończenie) oraz podczas zajęć z psychologii sportu.

Karty na rozpoczęcie i zakończenie zajęć

Zacznij lub zakończ zajęcia wykorzystując pytania z kart. Zawodnicy uczą się poprzez samodzielne odpowiadanie na pytania, wykonywanie zadań, ale też słuchanie i obserwację innych.

Trening mentalny w atrakcyjnej formie

Wprowadzaj elementy treningu mentalnego bez krępującego odpytywania. Pozwól zawodnikom losować karty, zbierać punkty za aktywność i dobrze się bawić.

Wiedza i definicje w przystępnej formie

Zapoznaj zawodników z wiedzą i definicjami o nastawieniu, motywacji lub radzeniu sobie ze stresem. Następnie wykorzystuj pytania albo zadania.

Łączenie kart z różnych talii

Możesz łączyć talie. W każdej z nich pytania, zadania, wiedza i cytaty mają ten sam kolor. Z kolei w nagłówku każdej karty znajdziesz temat, którego dotyczy (nastawianie, motywacja, stres).

W dalszym ciągu zastanawiasz się jak można wykorzystać karty?
Zobacz instrukcje:

o Nas

Cześć! Jesteśmy psycholożkami sportu i chcemy Ci pomóc wygrać kolejne zawody.

Lata spędzone w sporcie, w Fundacji Sportu Pozytywnego i w kadrze wykładowców Uniwersytetu SWPS pokazały nam, jak ważny w sportowym rozwoju jest trening mentalny. Wiemy, że aby ocierać łzy szczęścia przy otrzymaniu medalu, trzeba najpierw sporo trenować. Zarówno ciałem, jak i duchem.

Nasza praca to sport kontaktowy – wspieramy zawodników, psychologów sportu i trenerów. W tych wspólnych rozgrywkach możesz liczyć na naszą empatię i wytrwałość. Dzięki empatii z łatwością wczuwamy się w sytuację sportowca. Wytrwałość pomaga nam dostarczać Ci tylko sprawdzone i skuteczne metody pracy na treningu mentalnym. Owocem tego podejścia są karty MENTALSTEPS.

Choć w sporcie często wygrywa sprint, w rozwoju mentalnym polecamy maraton małych kroków. Wierzymy, że każdy z tych kroków nie tylko zbliża Cię do celu, ale i przynosi długotrwałe efekty – regularne zwycięstwa, silną psychikę i radość z codzienności.

Może zrobisz kolejny krok ku zwycięstwu razem z nami?

Natalia Pawelska i Małgorzata Stępniak

Bądźmy w kontakcie

Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania

Gosia (Gdańsk) 663 333 245​

Natalia (Warszawa) 886 536 058