Przejdź do treści

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Każde Igrzyska to dla nas wielkie wydarzenie, żyjemy nimi, śledzimy, przyglądamy się uważnie też pod względem psychologicznym. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 są dla szczególnie ważne. Dlaczego? Jedna z nas jest w Chinach, gdzie wspiera mentalnie zawodników i jest częścią tak ważnej imprezy i to nie tylko dla sportowej społeczności.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 – psycholog z MENTALSTEPS

W zeszłym tygodniu psycholożka sportu Natalia Pawelska otrzymała nominację na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. 26 stycznia wyleciała z reprezentacją Polski do Chin, gdzie będzie przebywać prawie przez miesiąc. To ogromne wyróżnienie, przygoda i spełnienie marzeń. Ale nie ma co ukrywać, jest to też zawodowe wyzwanie.

Natalia Pawelska – psycholog sportu z odebraną nominacją na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

MENTALSTEPS – dlaczego warto nas śledzić w czasie Igrzysk?

Pozostała część teamu MENTALSTEPS jest na miejscu w Polsce. I jak co Igrzyska, w trakcie tych też możecie spodziewać się wpisów m.in. o naszym punkcie widzenia i spostrzeżeniach dotyczących Pekinu 2022. Igrzyska są wyjątkową imprezą dla wielu zawodników, w końcu odbywają się raz na cztery lata. Te dodatkowo wiążą się z pandemicznymi obostrzeniami i obecnie dużą ilością zachorowań. Pierwszy tekst o Zimowych Igrzyskach i czasie oczekiwania znajdziecie tutaj (wtedy do rozpoczęcia pozostało dwa tygodnie, dzisiaj już tylko kilka).

Zapraszamy Was do regularnych odwiedzin bloga MENTALSTEPS, ale też mediów społecznościowych, gdzie z kolei już pojawiają się zdjęcia z codziennego życia podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich i tamtejszych obiektów sportowych.


O autorkach

Małgorzata Stępniak

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu specjalizująca się w treningu mentalnym, absolwentka Uniwersytetu SWPS i studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej pracy kieruje się filozofią Sportu Pozytywnego. Prowadzi wykłady ze studentami, szkolenia i konsultacje, które wspierają zawodników, ich rodziców i trenerów. Poza obszarem sportu współpracuje z Centrum eMOCja, gdzie wspiera ludzi w żałobie. Od 2016 roku związana z branżą wellnes&spa. Lubi planowanie i tworzenie na papierze, domknięte szuflady i niezagracone przestrzenie. Życie w ruchu i nowe pomysły to jej drugie imię. Uczy się zatrzymywać – najchętniej blisko morza, w które uwielbia patrzeć.

Natalia Pawelska

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu i socjolog, absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy skupia się na wspieraniu zawodników, trenerów, rodziców młodych sportowców, a także muzyków i osób występujących na scenie. Uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 jako psycholog reprezentacji Polski. Ma na swoim koncie współprace z kadrami narodowymi, m.in. w kolarstwie torowym, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. W wolnym czasie czyta i ogląda kryminały – lubi rozwiązywać zagadki i zgłębiać mechanizmy, które kierują ludźmi. Gdyby nie wrodzona wrażliwość, zostałaby śledczą w policji.