Przejdź do treści

Narodowa Akademia Pływania – nasza współpraca z Fundacją Otylii Jędrzejczak

Narodowa Akademia Pływania

Miałyśmy plany, żeby dzielić się na blogu również tym, co u nas aktualnie się dzieje. A wiadomo jak to z tymi planami bywa… po prostu bywa różnie. I tak, bardzo nieregularnie pojawiały się jakieś małe wzmianki o tym co u nas. Tym razem trochę obszerniejszy wpis, a to wszystko z myślą o zawodnikach, rodzicach i trenerach, którzy tu zaglądają. Z dumą dzielimy się informacjami o ciekawym projekcie – Narodowa Akademia Pływania stworzonym przez Fundację Otylii Jędrzejczak, w którym wzięłyśmy udział.

Narodowa Akademia Pływania – co to takiego?

Narodowa Akademia Pływania to projekt stworzony przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Jest skierowany do trenerów pływania, rodziców pływaków i samych zawodników (nastolatków), a jego celem jest wsparcie finansowe i merytoryczne tych osób. W ten sposób powstał kurs online z zakresu dietetyki i psychologii sportu dla zawodników. Odwiedzając stronę i logując się można uzyskać darmowy dostęp do kursu z psychologii sportu. Serdecznie zapraszamy!

MENTALSTEPS w Narodowej Akademii Pływania

Dołożyłyśmy swoją cegiełkę do Narodowej Akademii Pływania tworząc treści merytoryczne do filmików edukacyjnych z psychologii sportu dla zawodników, a następnie je nagrywając. Po intensywnej pracy nad scenariuszami, kilkunastu wypowiedzianych słowach „kamera, akcja”, powstało 12 kilkuminutowych filmów dotyczących nastawienia, motywacji, stresu i pewności siebie. Jeśli nas znasz, to wiesz, że te tematy są nam bardzo bliskie, bo odpowiadają tematyce stworzonych przez nas kart MENTALSTEPS.

Starałyśmy się, żeby filmiki były ciekawe dla nastoletniego sportowca, a po ich obejrzeniu pozostawało w głowie kilka praktycznych wskazówek. Dodatkowo dla utrwalenia i sprawdzenia wiedzy, po każdym odcinku, jest dostępny krótki quiz.

Udział w Narodowej Akademii Pływania był dla nas wyzwaniem, ale też ciekawym i nowym doświadczeniem. Oprócz pojedynczych występów na ekranie, nie jesteśmy tak dobrze zaprzyjaźnione z kamerą. Ciekawi Cię jak nam poszło? Zaloguj się i sprawdź. 🙂


O autorkach

Małgorzata Stępniak

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu specjalizująca się w treningu mentalnym, absolwentka Uniwersytetu SWPS i studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej pracy kieruje się filozofią Sportu Pozytywnego. Prowadzi wykłady ze studentami, szkolenia i konsultacje, które wspierają zawodników, ich rodziców i trenerów. Poza obszarem sportu współpracuje z Centrum eMOCja, gdzie wspiera ludzi w żałobie. Od 2016 roku związana z branżą wellnes&spa. Lubi planowanie i tworzenie na papierze, domknięte szuflady i niezagracone przestrzenie. Życie w ruchu i nowe pomysły to jej drugie imię. Uczy się zatrzymywać – najchętniej blisko morza, w które uwielbia patrzeć.

Natalia Pawelska

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu i socjolog, absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy skupia się na wspieraniu zawodników, trenerów, rodziców młodych sportowców, a także muzyków i osób występujących na scenie. Uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 jako psycholog reprezentacji Polski. Ma na swoim koncie współprace z kadrami narodowymi, m.in. w kolarstwie torowym, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. W wolnym czasie czyta i ogląda kryminały – lubi rozwiązywać zagadki i zgłębiać mechanizmy, które kierują ludźmi. Gdyby nie wrodzona wrażliwość, zostałaby śledczą w policji.