Przejdź do treści

Trening mentalny w domu z kartami MENTALSTEPS

trening mentalny w domu karty mentalsteps
trening_mentalny_w_domu
Trening mentalny w domu – proces nagrywania 😉

Początek kwietnia był dla nas czasem debiutów. Po raz pierwszy zaczęłyśmy się pojawiać na instastory, prezentując niektóre treści w formie nagrań wideo. Na początku nie było to łatwe zadanie. Brak odpowiedniego sprzętu i domownicy przebywający non stop w domu w czasie kwarantanny, to była nasz rzeczywistość. Natomiast pierwsze spontaniczne nagrania nakłoniły nas do zrobienia czegoś odrobinę większego. Dla większości sportowców zarówno wyczynowców, jak i amatorów kwiecień był czasem siedzenia w domu. Mieli oni utrudniony dostęp do obiektów sportowych i ograniczone możliwości treningowe. Dlatego chciałyśmy podzielić się naszą praca i naszymi kartami, żeby wspomóc osoby trenujące w aktualnej sytuacji i umożliwić trening mentalny. I tak powstał pomysł na trening mentalny w domu z kartami MENTALSTEPS.

Na czym polegał trening mentalny w domu?

Chciałyśmy zachęcić do robienia małych rzeczy teraz, kiedy życie sportowe na chwilę zostało wstrzymane. Tak aby w przyszłości, gdy rozpoczną się regularne treningi i starty w zawodach, przyniosło to wymierne korzyści. Pokazać, jak taki indywidualny trening mentalny może wyglądać. W związku z tym przez 4 dni zaprezentowałyśmy 6 z 48 kart MENTALSTEPS dotyczących Nastawienia. Każdy z prezentowanych filmików omawiał 1 bądź 2 karty oraz ich zastosowanie. Osoby, które wzięły udział w treningu mentalny w domu, mogły przez 4 dni spróbować swoich sił w treningu mentalnym, zapoznając się z definicją nastawienia, odpowiadając na pytania w tym temacie i wykonując zadania.

Ciekawe co przyniesie nam maj. 🙂

Poniżej nagranie jednego z trzeciego dnia treningu mentalnego w domu:


UEFA RESPECT

W dzisiejszych czasach, gdy sport staje się coraz bardziej konkurencyjny, niezwykle ważne jest, aby …

Dzień Otwarty MENTALSTEPS i premiera e-booka

Już niebawem premiera naszego nowego e-booka dla rodziców sportowców pt. „Jak wspierać młodego…

Rodzic wzorem do naśladowania – modelowanie w sporcie

Jesteś rodzicem? W takim razie zachęcamy do przeczytania tego tesktu do samego końca. W tym wpisie p…


O autorkach

Małgorzata Stępniak

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu specjalizująca się w treningu mentalnym, absolwentka Uniwersytetu SWPS i studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej pracy kieruje się filozofią Sportu Pozytywnego. Prowadzi wykłady ze studentami, szkolenia i konsultacje, które wspierają zawodników, ich rodziców i trenerów. Poza obszarem sportu współpracuje z Centrum eMOCja, gdzie wspiera ludzi w żałobie. Od 2016 roku związana z branżą wellnes&spa. Lubi planowanie i tworzenie na papierze, domknięte szuflady i niezagracone przestrzenie. Życie w ruchu i nowe pomysły to jej drugie imię. Uczy się zatrzymywać – najchętniej blisko morza, w które uwielbia patrzeć.

Natalia Pawelska

Współzałożycielka MENTALSTEPS, psycholog sportu i socjolog, absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy skupia się na wspieraniu zawodników, trenerów, rodziców młodych sportowców, a także muzyków i osób występujących na scenie. Uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 jako psycholog reprezentacji Polski. Ma na swoim koncie współprace z kadrami narodowymi, m.in. w kolarstwie torowym, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. W wolnym czasie czyta i ogląda kryminały – lubi rozwiązywać zagadki i zgłębiać mechanizmy, które kierują ludźmi. Gdyby nie wrodzona wrażliwość, zostałaby śledczą w policji.